آزمون مقاومت گلکسی نوت ۹ در برابر خط و خش، شعله و فشار


وب سایت فارنت – علی ارغوان: زَک از کانال یوتیوب JerryRigEverything این‌بار به سراغ پرچم‌دار سامسونگ رفته تا مقاومت گلکسی نوت 9 را دربرابر خم شدن، خط‌وخش و شعله آزمایش کند.

آزمون مقاومت گلکسی نوت ۹ دربرابر خط و خش، شعله و فشار

گوشی‌های پرچم‌دار سامسونگ در چند سال اخیر از نظر مقاومت و دوام عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند و کیفیت ساخت آن‌ها نسبت به دوران گوشی‌های پلاستیکی این شرکت بهبود چشمگیری داشته است. این‌بار زک به سراغ جدیدترین گوشی سامسونگ رفته تا مقاومت گلکسی نوت 9 را بسنجد.

صفحه‌نمایش گلکسی نوت 9 با شیشه محافظ گوریلا گلس 5 پوشیده شده است. به همین دلیل طبق انتظار خش‌های سطحی در سطح ششم مقیاس موس و خش‌های عمیق‌تر در سطح هفتم ایجاد می‌شود. گفتنی است تنها محافظ مقاوم‌تر یاقوت کبود است که در نسخه‌ای ویژه از اچ‌تی‌سی +U11 به‌کار گرفته شد و قیمت بسیار بالایی دارد.

علاوه بر صفحه‌نمایش، پشت بدنه و محافظ لنز دوربین‌های گوشی نیز از همین شیشه گوریلا گلس پوشیده شده و به همین دلیل دربرابر خط و خش عادی مثل کلید درون جیب یا تیغ کاتر رایج مقاوم است. اطراف گوشی و قاب آن فلزی است و به همین دلیل می‌توان انتظار داشت خط‌وخش‌های معمول را روی سطح آن ببینیم. به نظر می‌رسد با این‌که دکمه‌ها فلزی هستند دکمه بیکسبی با فشار از یک سمت ممکن است از سر جای خود بیرون بیاید.

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید

آزمون مقاومت گلکسی نوت ۹ دربرابر خط و خش، شعله و فشار

قلم جدید S-Pen

گلکسی نوت 9 با قلم جدید S-Pen عرضه می‌شود و خوشبختانه سامسونگ نوک‌های اضافه آن را در جعبه قرار داده تا بتوانید در صورت خرابی آن‌ها را به سادگی تعویض کنید. همان‌طور که در ویدئوی می‌بینید درون S-Pen پلاستیکی حالا یک سوپرخازن به عنوان باتری قرار گرفته و یک سیم‌پیچی برای شارژ بی‌سیم وقتی آن را درون گوشی قرار می‌دهید.

حسگر اثر انگشت راحت‌تر از سایر نقاط بدنه دچار خط و خش خواهد شد اما خوشبختانه عملکرد آن کماکان سریع باقی می‌ماند. مقاومت گلکسی نوت 9 دربرابر شعله نیز بسیار خوب است و صفحه‌نمایش AMOLED آن می‌تواند ۱۵ ثانیه زیر حرارت فندک دوام بیاورد و جالب است برخلاف سایر پنل‌های OLED پیکسل‌ها پس از چند ثانیه به حالت عادی بازمی‌گردند.

سرانجام مقاومت گلکسی نوت 9 دربرابر خم شدن مورد آزمایش قرار گرفته و برخلاف آیفون ۶ پلاس یا برخی گوشی‌های جدید به خوبی فشار را تحمل می‌کند.