هشدار کروم در مقابل صفحات وب سنگین


وبسایت سخت افزار: با وجود مرورگر ها و برنامه های پیشرفته وب شاهد عملکردی سریعتر از ارائه صفحات وب هستیم و باید بگوییم که کروم هم از این قاعده مستثنا نبوده است. تاکنون مرورگر کروم نیز مانند برخی دیگر اقدامات مختلفی در راستای افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب انجام داده است. اخیرا نیز قابلیتی جدید در کروم ارائه خواهد شد که در صورت روبرو شدن با صفحات سنگین هشدار خواهد داد. این قابلیت در واقع به کاربران این امکان را می دهد تا در صورت بالا بودن حجم بارگذاری صفحه، آن را متوقف کنند.

هشدار کروم در مقابل صفحات وب سنگین

برای فعال کردن این قابلیت کافی است تا chrome://flags/#enable-heavy-page-capping را در نوار آدرس کروم تایپ کنید و با انتخاب Enabled آن را فعال نمایید. این قابلیت جدید در نسخه آزمایشی کروم ارائه خواهد شد و عملکرد آن به صورتی است که در هنگام بارگذاری صفحات سنگین، پیغام هشداری نمایان می شود که حجم بارگذاری در آن مشخص است و کاربر می تواند در صورت نیاز بارگذاری را متوقف نماید.

این قابلیت Chrome Canary نام دارد و در بخش تنظیمات قابل فعال سازی خواهد بود. لازم به ذکر است که این تکنولوژی جدید در تمام پلتفرم ها اعم از ویندوز، اندروید، لینوکس، سیستم عامل کروم و مک قابل استفاده خواهد بود و توجه کاربران زیادی را به خود جلب خواهد کرد.